Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

תגידו כן

פסקל ברקוביץ - Pascale Bercovitch

ספורטאית פאראלימפית, מרצה, עיתונאית, במאית וסופרת ישראלית. "תגידו כן'' הוא סיפורה המדהים של פסקל ברקוביץ והתמודדותה מהרגע שבו איבדה את שתי רגליה בתאונת רכבת קשה.

ההרצאה / הסדנא

  • ההרצאה: "תגידו כן"

    בהרצאתה המרגשת: ''תגידו כן'' מביאה פסקל ברקוביץ את סיפור התמודדותה הלא יאמן מאז הרגע שבו איבדה את שתי רגליה בתאונת רכבת קשה. בכל הרצאה היא סוחפת מחדש את קהל שומעיה ומהווה מופת של דבקות במטרה, אומץ, חתירה למצוינות ואופטימיות בלתי נלאית. פסקל היא ספורטאית אולימפית אשר השתתפה ב- 3 אולימפיאדות בשלושה ענפי ספורט: 2008 - חתירה אקדמית, 2012 - אופני יד, בריו 2016 - קיאק.

    פסקל,  אם לשתי בנות, מרצה וסופרת הכובשת את הקהל שלה ומעבירה אותו בין צחוק לדמעות. היא מעצימה את שומעיה ומדגימה שאין דבר העומד בפני הרצון. סיפור חייה מעורר הערצה והשתאות ומדגים הלכה למעשה כיצד ניתן להתמודד עם מגבלות ומצבי קיצון ולחץ, תוך לקיחת אחריות, התמודדות עם שינויים, הגשמה עצמית ומצוינות.

גלריית וידיאו של המרצה

אודות המרצה

מקור השראה וּסמל לִמְצוינות, נשואה + שתיים. מדליקת משואה בטקס המרכזי של יום העצמאות ה -66 של מדינת ישראל. ב-13 בדצמבר 1984, בדרכה לבית הספר, החליקה על רציף רכבת, נפלה מתחת לגלגלי רכבת נוסעת וכתוצאה מכך נקטעו שתי רגליה. במשך שבועיים נאבקו הרופאים על חייה  ולאחר מכן שתה ברקוביץ' באשפוז מעל חצי שנה.

משם צמחה, הגשימה את חלומה וביולי 1985 עזבה את צרפת ועלתה לישראל על מנת להתגייס לצה"ל. משדה התעופה הוסעה לבסיס צה"ל בג'וליס, לחדר שהיה חדרה במהלך שירותה הצבאי. ברקוביץ' הייתה המתנדבת הראשונה בצה"ל בכיסא גלגלים. בזמן שרותה הצבאי (1985-1987), החלה  להרצות בפני חיילים וקהילות יהודיות בעולם (עולים חדשים) על סיפור חייה. בנוסף, החלה פסקל ללמוד לשחות אצל מאמנת השחייה מרגלית זוננפלד.

משנת 1989 התאמנה בשחייה במסגרת נבחרת ישראל, במטרה להתחרות באולימפיאדת הנכים בברצלונה 1992. בשנת 1991 עזבה את הנבחרת מסיבות כלכליות, בתאום עם המאמנת שלה, ופיתחה קריירה תקשורתית מצליחה. בשנת 2007 התבקשה ברקוביץ על ידי ד"ר רוני בולוטין, יו"ר הוועד הפאראלימפי, להצטרף לנבחרת החתירה האקדמית הפאראלימפית של ישראל - כעשרה חודשים בלבד לפני מועד האחרון להסגת הקריטריון האולימפי להשתתפות במשחקים. ברקוביץ' נעתרה לבקשתו ובשנת 2008 ייצגה את ישראל במשחקים הפאראלימפיים בבייג'ינג - שם דורגה במקום ה-8. לאחר אולימפיאדת בייג'ינג עברה פסקל לענף אופני-יד. בשנת 2009, לאחר לידת בתה השנייה, חזרה פסקל למסלול אימונים אינטנסיבי על מנת לייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון 2012 בענף אופני היד. בשנת 2012, יצגה את ישראל במשחקים הפאראלימפיים של לונדון בענף אופני היד, וכן באליפות העולם בטיפוס - שם הגיעה למקום הרביעי. ב- 2016 ייצגה את ישראל במשחקים הפאראלימפיים בריו בקייאק. בימים אלה מתאמנת ברקוביץ בקאייק אולימפי לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020.

פסקל כתבה שני ספרים שהפכו לרב מכר:

- "חיוך הדולפין" – יצא לאור בהוצאת רובר לפון בצרפתית (1999), נמכר ביותר מ-700,000 עותקים ותורגם ל-15 שפות. בישראל יצא הספר בעברית בהוצאת מטר. - "מסר החיות" – יצא לאור בהוצאת רובר לפון בצרפתית (2001), תורגם ל-6 שפות.

כיום היא מרצה מבוקשת לחברות, ארגונים, מוסדות חינוך ועוד. הרצאותיה עוסקות בפריצת גבולות והגשמה עצמית. בכל הרצאה נע הקהל בין מצבי צחוק לדמע ובמקביל זוכה מפקסל בכלים פרקטיים ליצירת שינוי. עם ניסיון של עשרים שנה בהרצאות, פסקל מגיעה לחברות ולארגונים הבולטים ביותר בעולם וסוחפת את קהל שומעיה בסגנונה המיוחד. פסקל הפכה עם השנים למודל של דבקות במטרה והתמודדות עם מצבי קיצון ולחץ. יותר מחצי מיליון איש כבר זכו לשמוע אותה בכל העולם ולרבים מהם הרצאתה מהווה נקודת מפנה שהשפיעה על  מהלך חייהם.  

צילום תמונה ראשית- עדו לביא

צילום תמונה שניה- טל נתיב