Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

רצון מברזל - לשחות בין המנטלי לפיזי

טל סנונית

שחקן הכדורמים הישראלי המקצועני הראשון, קפטן נבחרת ישראל בכדורמים במשך שמונה שנים, שיאן התארים (18 אליפויות ו-7 גביעים) ומלך השערים של הליגה הישראלית. הרצאתו - רצון מברזל היא מסמך מרתק על ספורטאי שניפץ את תקרת הזכוכית במקצוע שלו

טל סנונית

ההרצאה / הסדנא

 • ההרצאה: רצון מברזל - לשחות בין המנטלי לפיזי

  - כמה מכם מרגישים שבהחלטות המכריעות בחיים שלהם הם מצליחים להגיע לתוצאה המירבית והמדוייקת להם?
  - כמה מכם חשים סיפוק מירבי מהתוצאות שבבחירות שלהם?
  - כמה מכם היו רוצים להגיע ליותר הישגים עם יותר סיפוק?

  כבר מגיל קטן, טל סנונית לא התפשר על אף אחד מעקרונות אלו בדרך להצלחה ועשה הכל בדרך להגשמת החלום הכי גדול שלו. עוד מהיותו ילד בקיבוץ כשמרד בכל מוסכמה אפשרית מעזיבת הקיבוץ, דרך איחור לבר המצווה שלו רק כדי לא להפסיד תחרות שחייה, ועד החרמת מכונת הכתיבה של אימו הסופרת עד שלא תחזיר לו את האופניים כדי להגיע לאימון.

  עם הרבה עבודה קשה ששילבה מאמצים אירובים ואן אירובים בצורה אינטנסיבית, כח מתפרץ, ודופק גבוה, הוא פיתח שלל שיטות וטכניקות מנטליות שעזרו לו להתמודד עם הקשיים ולסלול את דרכו להיות אחד הספורטאים הטובים בתחומו בעולם.

  טל סנונית היה קפטן נבחרת ישראל בכדורמים במשך שנים רבות ונחשב לספורטאי הקבוצתי המעוטר ביותר בתולדות המדינה. הוא זכה באליפויות בכל קבוצה בה היה שחקן, ושיחק בליגה האיטלקית שנחשבת לטובה בעולם. הוא נבחר בחגיגות ה 70 של המדינה לאחד מ – 70 הספורטאים המשפיעים ביותר. כיום הוא מתמודד בתחרויות של מים פתוחים ונחשב לאחד המובילים והטובים בתחומו.

  זוהי הרצאה מרתקת שמספקת כלים ומראה איך עבודה מנטלית, שהיא דבר נרכש לחלוטין ביחד עם עבודה פיזית, יכולה לשפר כל ביצוע בצורה מהותית, ולהביא אתכם להישגים גדולים ולסיפוק רב.

  אורך ההרצאה - שעה, ההרצאה מלווה במצגת רלוונטית 

  צרכים טכניים:  מקרן, בארקו והגברה + מיקרופון אלחוטי

גלריית וידיאו של המרצה

אודות המרצה

סנונית, בן קיבוץ עין החורש ובנה של המשוררת מיכל סנונית, הגיע לענף הכדורמים בילדותו בזכות הקרבה הגאוגרפית למעצמת הכדורמים הישראלית שבקיבוץ השכן גבעת חיים. קודם שהחל לשחק כדורמים בגיל 14, התחרה בשחייה והיה אלוף ישראל לנוער ב-100 מטר חופשי. בגיל 16 כבר שיחק בנבחרת הלאומית. את שירותו בצה"ל עשה כמדריך ספורט בשייטת ולאחר מכן עבד בעבודות שונות במקביל לאימוני ומשחקי הכדורמים.

בבריכה היה סנונית שחקן התקפה מהיר ובעל כושר גופני גבוה. יחד עם הפועל גבעת חיים זכה ב-13 אליפויות ו-7 גביעים וכן להצלחה באירופה ובמסגרות בינלאומיות עם הנבחרת. ב-1986 הצטרף למועדון סורי (איט') מהליגה האיטלקית והיה השחקן הזר הראשון שהחתים המועדון. בשתי העונות (1987-1986), בהן שיחק כמקצוען בסורי (אנ'), בסמוך לגנואה, היה מלך השערים של הקבוצה ונבחר לאחד מעשרה השחקנים הזרים הטובים בליגה. לאחר מכן חזר לישראל ולגבעת חיים והיה לשחקנה הראשון שקיבל שכר. מקץ שנתיים נוספות עבר לקבוצת מכבי קריית אונו, יריבתה הגדולה של גבעת חיים והוביל אותה לארבע אליפויות.

לאחר שפרש ממשחק הכדורמים ב-1995 עבר לעסוק בביטוח וכמרצה למצוינות בעסקים ובספורט. מתגורר במושב חניאל ומתחרה בתחרויות למאסטרס במשחי מים פתוחים.