Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

לנצח בקרבות היום יום

אריק זאבי - Arik Zeevi

הרצאתו של אריק - לנצח בקרבות היום יום, הפכה להרצאת חובה לחברות, מוסדות, מנהלים שהצבת יעדים, התמודדות עם כשלונות ויציאה מאזור הנוחות הם קווי היסוד להתנהלות היום יומית שלהם.

ההרצאות / סדנאות

 • הרצאה: לנצח בקרבות היום יום


  ההרצאה משלבת בין סיפורים אישיים וניתוח מצבים שונים שאיתם אריק התמודד בעבר כספורטאי אולימפי תחרותי, אשר השתתף בארבע אולימפיאדות (2000, 2004 , 2008 , 2012). 
  אחרי ההפסד בסידני 2000, שנבע משיפוט כושל (אותו שופט הושעה לשנתיים בעקבות הפסיקה שלו), נאלץ אריק לגייס את עצמו למסע של 4 שנים נוספות בשביל הזכות להתמודד על מדליה אולימפית.
  ב-2004 הוא עשה זאת וזכה במדליית ארד אולימפית. 2500 ישראלים שרו לו את שירת התקווה באחד הרגעים המרגשים בחייו.
  "כולנו חווים כשלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבא?"

  שם ההרצאה הוא "לנצח בקרבות היום יום" 
  חלק מהנושאים שאותם מעביר אריק בהרצאתו:
  - מלחמה פסיכולוגית.
  - התמודדות עם לחץ ומשברים.
  - הצבת יעדים.
  - התמודדות עם כישלונות.
  - הגעה לשיא ברגע הנכון.
  - פריצת גבולות.

 • ההרצאה: 43 שניות

  אולימפיאדת לונדון 2012. הקרב הראשון של אריק זאבי הוא מול הגרמני דימטרי פטרס. מאזן הכוחות ביניהם עד לקרב הזה הוא 4-1 לאריק. 43 שניות בלבד ארך הקרב האחרון בקריירה מפוארת של 30 שנה ואחריו נאלץ זאבי להתמודד עם היום שאחרי, הכותרות בעיתונים, הכאב, האכזבה ותחושת הכישלון. איך קמים על הרגליים?

  בגיל 36 אריק זאבי, עם קריירה של ספורטאי אולימפי, צריך היה להמציא את עצמו מחדש. האתגר של להמציא את עצמך מחדש הופך להיות רלוונטי עבור כולנו בעולם החדש שבו שאנחנו חיים: עולם שבו הכול קורה מהר(לפעמים מהר מדי), החוקים משתנים, טכנולוגיות חדשות צצות לפני שמתרגלים לקודמות וסביבת העבודה משתנה.

  בעולם שבו חוסר ודאות ושינוי מתמיד הם הדבר הקבוע ביותר, חוסן מנטלי הוא תנאי סף המנבא הצלחה. התמדה ונחישות חשובים יותר מכישרון וקשרים. המעבר מחיים של ספורטאי ליום יום של "אדם רגיל" כלל בתוכו מעבר מחיים מסודרים של אימונים, תזונה מוקפדת ותחרויות, לחוסר ודאות ברמה של לא לדעת מה אני עושה כשאני קם בבוקר.

  חוסן מנטלי בא לידי ביטוי בקריירה כספורטאי על בסיס יום יומי. אבל מה קורה כשאני כבר לא חי כספורטאי? בסגנונו מלא הומור, לצד סיפורים אישיים, משתף אריק זאבי בתהליך שעבר מאותו רגע מכריע על המזרון:

  -   על חשיבותו של חוסן מנטלי במציאות משתנה.

  -  על "הפילוסופיה של החיכוך" – מודל לפיתוח חוסן מנטלי.

  -  על לקיחת אחריות, יציאה יזומה מאזור הנוחות ומינוף כישלונות.

 • הסדנא: לנצח בקרבות היום יום - סדנא למנהלים

  סדנא למנהלים של אריק זאבי, הספורטאי המעוטר בישראל ואחד המרצים המבוקשים בארץ.

  לאחר שהעביר אלפי פעמים בשנים האחרונות את הרצאתו המרגשת ״לנצח בקרבות היום יום״ החליט אריק לקחת את הנושא צעד אחד קדימה ופיתח סדנא שמיועדת ומכוונת למנהלים, בכל דרגות הניהול.הסדנא נוגעת בנקודות המשיקות בין עולם הספורט התחרותי לעולם הניהול התובעני והבלתי מתפשר, ועושה זאת בדרך חווייתית ומעצימה במרכז האולימפי בהדר יוסף, מקום שכולו מצוינות והישגיות.  בסדנא זו מדגיש אריק, בדרכו הייחודית, את החשיבות של ״ההתבוננות הפנימית״ והתכנון המוקדם שחשובים לכל מנהל עיסקי, ונוגע בקשר הקיים בין מאמן למנהל על כל רבדיו.
  הסדנא נשענת על הניסיון שרכש אריק ממפגשים עם אלפי מנהלים מתחומים שונים ומניסיונו כמאמן וכספורטאי אולימפי במשך עשרים שנה, וכן ממאמר של שני פרופסורים מבית הספר לעסקים של אוניברסיטת הווארד, שנקרא ״אסטרטגיית ג׳ודו כדרך להצליח בעסקים״, ובו מראים השניים מספר עקרונות מעולם הג׳ודו שרלוונטיים מאוד לעולם העסקים. הסדנא חוויתית מאוד ומתחילה על מזרן הג׳ודו האולימפי שנמצא במקום ובסיומה נערך למנהלים סיור בחוויה האולימפית, סיור מרגש ועוצמתי(אופציונלי) שחותם סדנא מעוררת השראה ומעוררת מחשבה.

  יסודות הסדנא:

  - התבוננות פנימית
  - ניצול היתרון היחסי
  - חשיבות התכנון המוקדם
  - כיצד לרתום ספורטאי/עובד כדי שיילך אחרינו בלב שלם
  - כנות עצמית
  - צמיחה מאתגר
  - אימון מנטלי

   התכנים יותאמו לפי מטרת היום והמשתתפים.

  אורך הסדנא:

  יותאם ללקוח ואפשרי בגרסאות של שעתיים או חצי יום לו"ז מוצע:  

  9:30-10:00- ארוחת בוקר והתכנסות
  10:00-11:30  פעילות באולם ג'ודו
  11:30 - 13:00 סדנא בחדר הישיבות. 
  13:00-14:00 – סיור בחוויה האולימפית
  14:00 –ארוחת צהריים

  המיקום:

  הסדנא מתקיימת  במרכז האולימפי  בהדר יוסף רחוב שטרית 6,   המתחם כולל אולם הג'ודו  וחדר הישיבות כולל הזמנת קייטרינג עבור ארוחת צהריים

 • מיני סדנא "לנצח בקרבות היום יום" (עד שעתיים)

  לאחר שהעביר אלפי פעמים בשנים האחרונות את הרצאתו המרגשת ״לנצח בקרבות היום יום״ החליט אריק לקחת את הנושא צעד אחד קדימה ופיתח סדנא המתבססת על ההרצאה. הסדנא מיועדת ומכוונת לעובדים ומנהלים, בכל הדרגות ונוגעת בנקודות המשיקות בין עולם הספורט התחרותי לעולם העבודה ל התובעני והבלתי מתפשר, ועושה זאת בדרך חווייתית ומעצימה במרכז האולימפי בהדר יוסף, מקום שכולו מצוינות והישגיות. 
  בסדנא זו מדגיש אריק, בדרכו הייחודית, את החשיבות של ״ההתבוננות הפנימית״ והתכנון המוקדם שחשובים לכל אחד מאיתנו.

  הסדנא נשענת על הניסיון שרכש אריק ממפגשים עם אלפי עובדים ומנהלים מתחומים שונים ומניסיונו כמאמן וכספורטאי אולימפי במשך עשרים שנה, וכן ממאמר של שני פרופסורים מבית הספר לעסקים של אוניברסיטת הווארד, שנקרא ״אסטרטגיית ג׳ודו כדרך להצליח בעסקים״, ובו מראים השניים מספר עקרונות מעולם הג׳ודו שרלוונטיים מאוד לעולם העסקים. 
  הסדנא חוויתית מאוד וכוללת:
   

  45 -60 דקות הרצאה "לנצח בקרבות היום יום"
  45 - 60 דקות פעילות על  מזרן הג׳ודו האולימפי שנמצא במקום  כולל שאלות ותשובות ודברי סיכום.

  יסודות הסדנא:

  - התבוננות פנימית
  - ניצול היתרון היחסי
  - חשיבות התכנון המוקדם
  - כיצד לרתום ספורטאי/עובד כדי שיילך אחרינו בלב שלם
  - כנות עצמית
  - צמיחה מאתגר
  - אימון מנטלי

   -התכנים יותאמו לפי מטרת היום והמשתתפים.
  - ניתן להוסיף ארוחת בוקר / צהריים לפי צרכי  הלקוח

  מיקום:  אולם הג'ודו במרכז האולימפי בהדר יוסף  ת"א

 • הספר "נועה הלוחמת הקטנה"

  מִי שֶׁבּוֹחֵר לַעֲלוֹת לַמִּזְרָן וּלְהִתְמוֹדֵד, אַף פַּעַם לֹא יָכוֹל לְהַפְסִיד!

  תַּחֲרוּת הַגּ'וּדוֹ הָאַרְצִית עָמְדָה לְהַתְחִיל, וְנֹעָה הִרְגִּישָׁה שֶׁהִיא לֹא מְסֻגֶּלֶת לַעֲלוֹת לַזִּירָה. 
  הִיא הָיְתָה הֲכִי קְטַנָּה מִכֻּלָּן, הַיְּרִיבוֹת שֶׁלָּהּ נִרְאוּ חֲזָקוֹת וּקְשׁוּחוֹת, הַחֲבֵרָה הֲכִי טוֹבָה שֶׁלָּהּ, 
  עָפְרִי, שֻׁבְּצָה לִקְבוּצָה אַחֶרֶת, וַהֲכִי נוֹרָא — נֹעָה יָדְעָה שֶׁאִם תַּפְסִיד לֹא תּוּכַל לְהַגְשִׁים אֶת חֲלוֹם חַיֶּיהָ.
  "אֲנִי יוֹדֵעַ שֶׁאַתְּ יְכוֹלָה," אָמַר לָהּ אֹהַד הַמְּאַמֵּן, אֲבָל נֹעָה אִבְּדָה אֶת הַבִּטָּחוֹן מֵרֶגַע לְרֶגַע. וּבְדִיּוּק אָז קָרָא הַכָּרוֹז בִּשְׁמָהּ. 
  הַקְּרָב הָרִאשׁוֹן הֵחֵל.

  נֹעָה הַלּוֹחֶמֶת הַקְּטַנָּה הוּא הַסֵּפֶר הָרִאשׁוֹן בְּסִדְרָה לִילָדִים מֵאֵת הַמֵּדָלִיסְט הָאוֹלִימְפִּי אָרִיק זְאֵבִי,שֶׁנֶּחְשָׁב לַגּ'וּדוֹקָא הַיִּשְׂרְאֵלִי 
  הַטּוֹב בְּכָל הַזְּמַנִּים. בְּמַהֲלַךְ הַקַּרְיֵרָה שֶׁלּוֹ, שֶׁהִתְחִילָה בַּמַּתְנָ"ס הַשְּׁכוּנָתִי, עָבְרָה דֶּרֶךְ אַלִּיפוּיוֹת אֵירוֹפָּה וְהִגִּיעָה לְשִׂיאָהּ עם הנחה רלוונטית 
  בְּאוֹלִימְפְּיָאדַת אָתוּנָה, חָוָה זְאֵבִי גַּם מַשְׁבְּרִים וְגַם הַצְלָחוֹת. אֶת הַתּוֹבָנוֹת שֶׁהִגִּיעַ אֲלֵיהֶן בְּמַהֲלַךְ הַדֶּרֶךְ חוֹלֵק זְאֵבִי 
  עִם קוֹרְאִים צְעִירִים בְּסִדְרַת הַכִּתָּה הָאוֹלִימְפִּית, דֶּרֶךְ סִפּוּרִים מְלֵאֵי מֶתַח וּדְמוּיוֹת מְעוֹרְרוֹת הִזְדַּהוּת.
  "בְּכָל סְפּוֹרְט, הַחִכּוּךְ הַיּוֹמְיוֹמִי עִם לַחַץ, קשִׁי וְאַכְזָבָה, מְחַזֵּק לֹא רַק אֶת הַגּוּף אֶלָּא גַּם אֶת הַנֶּפֶשׁ," הוּא אוֹמֵר.
  "הַ'הַשְׂכָּלָה הַמֶּנְטָלִית' הַזֹּאת מְאַפְשֶׁרֶת לָנוּ לְהִתְמוֹדֵד בְּכָל תְּחוּם בַּחַיִּים, וְגַם לְהַצְלִיחַ."

   הספר מיועד לגילאי 5 - 12
  - ניתן לקנות את הספר  בקנייה כמותית עם הנחה רלוונטית לגודל ההזמנה.

גלריית וידיאו של המרצה

אודות המרצה

זאבי הוא בעל תואר במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, נשוי לרוית + 3 . פרש מג'ודו תחרותי בגיל 35.5, כאלוף אירופה בפעם הרביעית - הג'ודאי המבוגר ביותר שעשה זאת אי פעם.

זאבי התחרה במשקל עד 100 ק"ג, זוכה מדליית הארד מאולימפידת אתונה (2004) , 4 פעמים אלוף אירופה (2001,2003 ,2004 , 2012) וסגן אלוף עולם (2001) במשקל הפתוח. באמתחתו 9 מדליות בסך הכל מאליפויות אירופה שבהן לקח חלק.

זאבי גדל והתחנך בשכונת קריית הרצוג בבני ברק. בילדותו למד בבית ספר "עוזיאל" ובנעוריו למד בתיכון "רמז" שבבני ברק. מילדותו השתייך אריק למועדון הג'ודו "הפועל בני ברק" משכונת פרדס כץ, תחת הדרכתו של רמז ממיסטבלוב. אחיו, רוני זאבי, היה הג'ודוקא הראשון מהמועדון שזכה באליפות הארץ בג'ודו.

אריק החל להתאמן בג'ודו בעקבותיו וזכה כבר בגיל 15 באליפות הארץ לבוגרים. בכך הפך להיות צעיר הזוכים בארץ בתואר זה. למרות העובדה שגדל בשכונה מתפתחת, ללא מתקנים מקצועיים לאימונים, הוא הצליח להתאמן במקלט השכונתי, להתמיד ולהגיע לרמות הגבוהות ביותר.

באולמפיאדת סידני (2000), האולימפיאדה הראשונה שבה לקח חלק, סיים זאבי במקום החמישי והפסיד את מדליית הארד לסטפן טרנו הצרפתי, לאחר שיפוט במחלוקת של השופטים שאף נלמד אחר כך רבות בענף. באולימפידת אתונה (2004) זכה זאבי במדליית הארד אחרי ניצחון על ההולנדי וא דר גסט, לאחר יום קרבות הרואי. 2000 ישראלים שהגיעו לצפות בו מתחרה פרצו בשירת התקווה.

באולימפיאדת בייג'ינג (2008) היה זאבי אחת התקוות הישראליות הגדולות למדליה, אך נוצח כבר בסיבוב השני של התחרויות בידי אלוף אירופה ההולנדי הנק חרול. בבית הניחומים הפסיד לאלוף העולם הברזילאי והודח מהמשך התחרויות. כחלק מהשינויים שהתווה,  החליף אריק את מאמנו האישי ועבר להתאמן במסגרת הנבחרת עם שני הרשקו. ב-2011 זכה אריק במדליית זהב בגרנד סלאם היוקרתי שנערך במוסקבה וחזר לטופ העולמי.

ב- 2012, כשהוא בן 35.5, זכה אריק באליפות אירופה הרביעית שלו שנערכה בעיר הולדתו של פוטין. באוגוסט של אותה שנה הגיע לאולימפידת לונדון (2012) כשהוא מדורג 7 בעולם, והפסיד בקרב הראשון לאחר 43 שניות לגרמני דימטרי פטרס. מספר חודשים לאחר תום המשחקים האולימפיים הכריז אריק על פרישה. ב- 2014 שימש אריק כמנטור בתוכנית הטלוויזיה "המיזם" (רשת-ערוץ 2) שמטרתה היתה לגייס כסף לסטארטפים בתחילת דרכם. מיד לאחר פרישתו  ייסד אריק עמותה  על פי חזונו, שמטרתה לתמוך בפרוייקטים לטיפוח ספורטאים אולימפיים ובמאמנים שלהם, במיוחד בפריפריה.
ב 2021 הוציא לאור בהוצאת כנרת זמורה מודן, את ספר הילדים "נועה הלוחמת הקטנה"  כחלק מסדרת ספרים "הכיתה האולימיפית" על התמודדויות של ילדים בספורט ובחוגים עם והתמודדות עם לחץ כשלון