Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

הסרטן מת מצחוק

אייל אלטוויל

בגיל 31 התעוררתי עם כאבי בטן חמורים שאובחנו כסרטן סופני עם 5% החלמה. באותו רגע קיבלתי שתי החלטות משנות חיים: לצלם את מאבקי בסרטן, ולצחוק מכל חוויה. כיום בגיל 40, אני חי בריא וצוחק.  

ההרצאה / הסדנא

 • ההרצאה: הסרטן מת מצחוק

  האם הומור וצחוק חיוניים לבריאות שלנו?
  האם הומור וצחוק יכולים להוריד את רמת החרדות, הלחץ והכעסים שלנו?
  האם הומור וצחוק יכולים להציל את החיים שלנו?…

  לאחר שהחלמתי ממחלת הסרטן או יותר נכון להגיד הרגתי אותו מצחוק!
  אני רוצה לשתף גם אתכם בחוויות ובתובנות שעברתי ואיזה דרך יותר טובה יש מאשר לצחוק על זה!

  כי אפשר להתגבר על כל מכשול בחיים בעזרת הומור וצחוק!

  לפני מספר שנים התעוררתי עם כאבי בטן עזים שהתבררו בהמשך כסרטן קטלני ששולח גרורות לכל הגוף (חוץ מהאף, ובהתחשב בגודל האף שלי זה די מפתיע שדווקא לשם הוא לא הגיע).

  בעקבות הממצאים היה עלי לעבור סידרת טיפולים אינטנסיביים הכוללים מספר ניתוחים, כימותרפיה, הקרנות והשתלת מוח עצם (ושתיית עשב חיטה לניקוי הגוף. נשבע לכם אני לא יודע מה היה יותר גרוע!) ועם כל זאת נאמר לי שסיכויי ההחלמה שלי אינם גבוהים, בלשון המעטה (בואו נגיד שזמן ההרצאה יותר ארוך מהזמן שהרופאים נתנו לי) – 5% כך נאמר. היה עלי להחליט האם לשקוע בדיכאון עמוק או לנסות למצוא פתרון יותר יצירתי.

  למרות כל הפחדים והקשיים קיבלתי החלטה לקחת מצלמה, לתעד את כל התהליך ולנסות לצחוק כמה שאפשר על כל חוויה שעברתי בזמן המחלה. לאחר שנה וחצי, כנגד כל הסיכויים הרגתי את הסרטן מצחוק! היום, כאשר אני בריא לגמרי, ברצוני לשתף אתכם במסע שעברתי, בחוויותיי ההומוריסטיות והיותר רציניות, בליווי קטעי וידאו.

  חשוב לי לציין כי המופע מתאים לכל סוג של קהל, שכן הסרטן אותו עברתי הוא רק סימפטום גדול לכל "הסרטנים הקטנים" אותם כולנו חווים ביום יום והבחירה היחידה שלנו היא באיזו דרך לקבל אותם. ההחלמה מהסרטן מסמלת עבורי הרבה יותר מניצחון של מחלה קשה, אלה התגברות הרוח על כל מכשול ואתגר בחיים ולו זה שנראה לנו הגדול והמפחיד ביותר.

גלריית וידיאו של המרצה

אודות המרצה

אייל אלטויל – שחקן, סטנדאפיסט, תסריטאי וסופר
בתום שירותי הצבאי עבדתי כמנהל צוות בידור רשתי באילת, במקביל הופעתי כסטנדאפיסט בכל במות הארץ ומשם המשכתי למסלול מלא בסטודיו למשחק מיסודו של יורם לווינשטיין.
מאז סיום הלימודים המשכתי להופיע עם מופע הסטנדאפ שלי, ובמקביל השתתפתי במספר הפקות טלוויזיה ותאטרון כגון:
פינת סטנדאפ בתכנית של צופית גרנט בערוץ 10, עבודה ערבית בערוץ 2, המובילים בערוץ לוגי, זואה קומדי בר בערוץ 2, הצגת התאטרון יד ראשונה מרופא מאת ריי קוני, הצגת הילדים "אגדת סוף העונה" בתאטרון אורנה פורת.
(עוד הצגות בקניון שאני לא אפרט עליהם מהפדיחות…) והקלטתי מספר פרסומות לטלוויזיה ולרדיו.
כמו כן כתבתי למספר תכניות טלוויזיה ומופעי במה כגון: הדרמה הקומית "דובדבני וקובץ" בערוץ 2, מערכוני פילרים לערוץ 2, "צחוק מהעבודה" ערוץ 2, מופע הבמה של ננסי ברנדס "לא לזה התכוונתי" ועוד.
בימים אלו רץ עם המופע שלי "הסרטן מת מצחוק" בארץ ובעולם, בשפות האנגלית והעברית. כתבתי את הספר "הסרטן מת מצחוק" שגם כן יצא לאור בשתי השפות ובקרוב, תעלה תכנית הטלוויזיה שלי "למה מי מת?" בערוץ Yes comedy. בנוסף עוסק כמאמן אישי למרצים וסטנדאפיסטים ובונה הרצאות, מעביר סדנאות צחוק ומופיע עם המופע "צחוק לכל גיל" עם שותפי המדהים לבמה לני רביץ.