Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

שירי בכר

שירי בכר, היא מדריכת הורים ומרצה על הורות במגזר הפרטי והעסקי. נשואה ואם לשלושה ילדים. בשנים האחרונות הגישה פינה על הורות בתוכנית הבוקר של ערוץ 10, ונמנית על צוות המומחיות של Ynet הורים. במשך 15 שנה עסקה בניהול, ולמדה מטובי המומחים על עקרונות המנהיגות, על מנת לדעת כיצד להגשים חזון, להניע לעשייה ולרתום את הלבבות. בעברה מנהלת בכירה ב-"ויזה Cal" וב- "שטראוס מים".

שירי בכר

במשך שנים ארוכות, כאשת קריירה,  נהגה לחזור הביתה בשעות אחה"צ המאוחרות, עם מצפון מיוסר על מעט השעות שמבלה עם ילדיה, ועדיין, את מעט הזמן שנותר מהיום "בילתה" בתפעול השוטף.  שנים ארוכות שהיו כרוכות בתסכול על הריצה אחר המשימות, על הילדים שלא משתפים פעולה ועל המחלוקות שהתלקחו בבית דרך קבע. טונים צורמים, דלתות נטרקות ותקשורת חורקת עם הילדים, היו מנת חלקה. על כל אלו נוסף התסכול על שהיא נכשלת בדבר שאמור להיות כל כך אינטואיטיבי וברור – הורות, ואיך קורה לה שהיא, שמתוקף תפקידה כמנהלת של עשרות אנשים, שכבר שנים מניעה אנשים לעשייה ומצטיינת בתקשורת בינאישית - איך קורה שדווקא בביתה שלה, היא נכשלת??

משב הרוח הרענן של פריצת הדרך, הגיע ממקום בלתי צפוי, כאשר בשיחת פרוזדור אקראית במקום שבו עבדה, אמר לה איש שהעריכה : "פחות חשוב כמה זמן את מבלה עם ילדייך. חשוב יותר איך אתם מבלים אותו ביחד."
שירי הפנימה את המסר, ובשלב הראשון לקחה את כל הכלים שצברה משנותיה כמנהלת. כלים של תקשורת בינאישית, רתימה לעשייה, עידוד ומנהיגות, ויצאה להגשים את התמונה המנצחת של המשפחה הפרטית שלה. עקרונות המנהיגות הוכיחו את עצמם, וההצלחות לא איחרו לבוא.  שירי החליטה לצאת לדרך חדשה ולהקדיש את מלוא זמנה ומרצה ללימודי ההורות, תוך שהיא מתמקדת בשילוב עקרונות המנהיגות עם העקרונות של הורות מנצחת, ובדרך בה נוכל לגדל ילדים שמאמינים בעצמם, כך שיגדלו להיות מלאי ביטחון, ידעו את ערכם ידעו לעשות את הבחירות הנכונות להם ויהיו מאושרים.

את השילוב הזה שירי מלמדת היום בהרצאות ובהדרכות פרטניות של הורים אשר מבקשים ליהנות מהורות קלה יותר, לתקשר טוב יותר עם ילדיהם ולהצליח לגדל ילדים עצמאיים ומאושרים שמאמינים בעצמם.   שירי שותפה לכתיבת הספר "24/8, איך לייצר יום נוסף בשבוע ולהיות הורים מגה אפקטיביים" ומחברת המדריך רב המכר "כיצד לגדל ילדים שמאמינים בעצמם" שירי מוסמכת מכון שפ"י של משרד החינוך, ובעלת תואר ראשון במדעי החברה. 

הרצאות / סדנאות

 • ההרצאה "לגדל ילדים שמאמינים בעצמם"

  הדרך להגשים חלום ולגדל ילדים עם דימוי עצמי גבוה שמאמינים בעצמם. איזו מתנה אדירה, להאמין בעצמך, כנראה הכוח הכי גדול שאנחנו יכולים להעניק להם, כי מי שמאמין בעצמו, הוא זה שמעז, צולח כשלונות ובסופה של דרך מגשים, חי חיים מלאים  ומצליח. זו מתנה אדירה לחיים, והרי התפקיד הכי חשוב שלנו, ההורים, הוא להכין את הילדים שלנו לחייהם כבוגרים.   אז איך עושים את זה? איך נוכל לגרום להם להאמין בעצמם, לעשות לבד, לצלוח כשלונות ולהצליח, אם אנחנו לא מאמינים שהם מסוגלים בלעדינו?   עם יד על הלב, בכל גיל, אנחנו לגמרי מנהלים אותם. "קומו, אתם מאחרים, תתלבשו, תיכנסו להתקלח, תכינו שיעורים, תחזיר לו, עכשיו תורך, תלמד לבד, חכה לי, אני אקח אותך, תסדר, תאספי, תיכנסו לישון כבר". התרגלנו להכתיב להם והם התרגלו לא לעשות לבד.  הגיע הזמן שנפנה להם מקום, נפסיק עם שירותי היתר ונלמד  אותם עצמאות ואחריות. הגיע הזמן שנעשה קצת פחות, כדי שהם יעשו יותר. מדהים לגלות שכשההורות תובענית פחות, היא משמעותית הרבה יותר!

  הרצאה נוקבת ומדוייקת על העצמת הילדים שלנו –  לזהות ממה אנחנו יכולים לשחרר, ללמוד איך לרתום אותם לשתף איתנו פעולה, להפגין עצמאות ולקחת אחריות, לנסות ולעשות גם כשקשה, ולדעת, בכל גיל וללא צל של ספק, שהם מסוגלים לכל, גם בלעדינו.  ההרצאה מתאימה להורים לילדים בכל הגילאים

  אורך ההרצאה כשעה

  צרכים טכניים: מדונה או מיקרופון נייד, מקרן + בארקו והגברה

 • ההרצאה "תקשורת אפקטיבית - לדבר פחות, לומר יותר"

  הרצאה קומית, פרקטית הנותנת כלים  איך לתקשר, כי כשהתקשורת טובה היחסים טובים, כשהיחסים עולים על שרטון, התקשורת מחזירה לתלם, וכשאין תקשורת- אין יחסים. אין ספק שתקשורת היא לא עניין פשוט, וזו לא רק הטכניקה – אין לנו זמן!  הלו"ז היומי דוחק ועושה רושם שגם הילדים פחות פנויים אלינו, אבל תקשורת היא תנאי ליחסים, היא לא מותרות, היא חובה, אנחנו המבוגר האחראי בבית הזה ואסור שנתפשר.   בשם הכנות, אנחנו לא מדברים עם הילדים שלנו מספיק. אנחנו מדברים אליהם – מחלקים פקודות של עשה ואל תעשה, או מדברים עליהם עם אחרים. אבל אנחנו לא מדברים איתם מספיק, ותקשורת חשוב לקיים כל הזמן, כי חשוב להיות בקשר.   גם כשאנחנו מנסים, לא קל לנו - "איך היה בגן? כייף!" - אין לנו מושג איך לדובב אותם, אין לנו מושג איך לנהל שיחה, גיל ההתבגרות מרגיש כמו שדה מוקשים  - "אמא, את חופרת!" – אז איך, אם בכלל, אפשר לדבר איתם?!

  אפשר גם אפשר, וחשוב לאין ערוך, כי הילדים שלנו חייבים שנישאר בתמונה!  מוזמנים לגלות את הכלים הפרקטיים של תקשורת אפקטיבית, נוסחה מדוייקת ומפתיעה בפשטותה, שטובה לכל זירה חברתית, לכל גיל ולכל מסר.  בכוחה של תקשורת אפקטיבית לבסס יחסים שיש בהם  פתיחות, כנות, אמון, בטחון, קבלה, העצמה ואהבה – לדבר פחות ולומר הרבה יותר – כי אין חשוב מזה.

  ההרצאה מתאימה להורים לילדים בכל הגילאים

  אורך ההרצאה כשעה

  צרכים טכניים: מדונה או מיקרופון נייד, מקרן + בארקו והגברה

רשמים בולטים מההרצאה / סדנא

 • על ההרצאה "לגדל ילדים שמאמינים בעצמם"

  "הרצאה מעולה. היה מלמד, מצחיק ומעורר מחשבה לגבי האופן בו אנו מתנהלים מול ילדינו, על החיים בבית והחיים בעבודה שמשפיעים על הבית ועוד ועוד... היה פשוט נהדר, קיבלת המון מחמאות, את מדהימה!! "

  רותם ויסבלך

  , מנהלת פיתוח ארגוני, פרט ורווחה, "שטראוס מים"
 • על ההרצאה "לגדל ילדים שמאמינים בעצמם"

  היה חוויתי, מעניין וגדוש במידע ומסרים.  המפגש הועבר בדרך מקצועית ייחודית, מיוחדת ובגובה העיניים. שירי דאגה לצייד את העובדים ב"ארגז כלים" להמשך הדרך והחיים, ואלו יצאו מרוצים ונתנו פידבקים מעולים, ממליצה בחום!

  לימור גרוס

  , מתאמת רווחה, "ויזה cal"
 • על ההרצאה "תקשורת אפקטיבית - לדבר פחות, לומר יותר"

  נותרתי נפעמת ומסוקרנת. שירי בעלת ידע עצום, היא מעניינת, מסקרנת ופותחת אותנו לפתרונות אחרים חדשים ומעניינים. אני ממליצה בחום לשמוע את שיש לה לומר וחייבת להודות שלאחר ההרצאה מיהרתי ורכשתי את ספרה בנושא היא תוספת מדהימה של ידע וחיוכים 

  כרמית הלוי

  INTEL
 • ההרצאה "לגדל ילדים שמאמינים בעצמם"

  הרצאה איכותית, מעניינת, דינאמית ו"פלפלית", המשוב שקיבלנו מהעובדים היה טוב מאוד, ניכר כי הם נהנו, לקחו "טיפים", וחוו את ההרצאה כרלוונטית לחייהם האישיים. ממליצה בחום.

  ליבת חן הלוי

  רכזת הדרכה ופיתוח ארגוני, "לדיקו בע"מ"
 • על ההרצאה "תקשורת אפקטיבית - לדבר פחות, לומר יותר"

  הרצאה מקסימה! עניינית ותכל'סית. נגעה בקשיים היומיומיים ונתנה כלים מעשיים, פשוטים ומידיים לעבודה עם הילדים. שירי מצחיקה, הגיבה לקהל וייעצה תוך כדי. רבגונית ובעלת ידע רב.

  טלי שגב

  קיבוץ דפנה
 • על ההרצאה: • "תקשורת אפקטיבית - לדבר פחות, לומר יותר"

  "שירי כבשה בכריזמה, באישיות, במקצועיות, הביקורות מהעובדים היו מעולות (שאלו מתי מגיעה שוב..!), והכי חשוב, היא יודעת על מה היא מדברת ולכן כל כך קל ללמוד ממנה - אני יותר ממליצה על הנהדרת הזו!"

  מירב קיפרבנד

  רכזת רווחה "אלטשולר שחם, בית השקעות"