Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

יובל אברמוביץ

סופר, מרצה בינלאומי, שחקן ויזם. 
הרצאתו "הרשימה" היא הרצאת רב מכר המניעה
אנשים לייצר את רשימת החלומות שלהם וולגרום
להן לקרום עור וגידים. מימוש עצמי, מימוש
יצירתי, מימוש עסקי הם רק עניין של החלטה
שלנו - לעשות. 

יובל אברמוביץ

משך שנים נדרשתי לשאלה “אז מה אתה בעצם?”

“תחליט כבר! אתה שחקן או עיתונאי? סופר או איש עסקים?”, “איך כתיבת ספרים קשורה להקמת חנויות עיצוב?”, “מה הקשר בין ראיונות למשחק?”, “אתה לא ממוקד!!!”, “למה אתה לא ממוקד?”, “אתה חלטוריסט”, “בן אדם לא יכול לעשות גם וגם וגם”.
אינסוף תיאוריות והסברים מלומדים שמעתי מאנשי העולם הישן (אלו שעובדים עשרים שנה באותו מקום עבודה) על העולם החדש והרחב אליו נולדתי. עולם בו ניתן לעשות גם וגם וגם וגם. ואפילו גם.
 
פעם סוכן שחקנים שייצג אותי לרגע, הסביר לי שאני צריך להקפיד יותר על המיתוג שלי. שאני “לא מספיק ברור לאנשים”. אז השבתי לו ש”אני לא בקבוק קולה או שוקולד פרה” ושאני מוותר על עניין המיתוג. בדרך ויתרתי גם עליו.

במשך שנים מצאתי את עצמי מגמגם לאנשים הסברים על מה אני באמת עושה. שחקן? הו, לא. זה טייטל דרמטי מדי שמגיע למשה איבגי או לששון גבאי שמתעסקים בזה מהבוקר עד הלילה. סופר? א.ב יהושע הוא סופר. גם גרוסמן. רם אורן לחובבי הספרות הקלילה. אני? אני עוד בתחילת דרכי (אם כי הספר השישי יצא לאחרונה). עיתונאי? יותר בכיוון של מראיין. איש עסקים? לא ממש. אבל בהחלט אוהב יוזמות ויזמות.

פעם, לפני הרבה שנים, הוצע לי חוזה עתיר ממון ותנאים באחד מהעיתונים הגדולים. זה היה מאוד מפתה לחתום עליו. התנאי שלהם לחוזה היה: ויתור מוחלט על עשיית דברים שאינם כתיבה בעיתון שלהם. אחרי כמה לילות נטולי שינה, החלטתי לחתום על החוזה ההוא. הייתי בן 28 והכסף סנוור אותי. חודשיים אחר כך המציאות זימנה לי מבחן בצורת הצעת עבודה בטלוויזיה. בעיתון לא הסכימו שאעשה טלוויזיה (למרות שמאחורי היה קילומטרז’ של עשייה במסך הקטן), רבנו, איימנו אחד על השני, השלמנו ובסוף התפטרתי. הרגשתי שאני לא יכול למכור את נשמתי לכסף. שאני חייב לעשות את כ-ל מה שאני אוהב לעשות. שדבר אחד מפרה דבר אחר. זה היה שיעור מאוד משמעותי עבורי.

בשנים האחרונות אני שומע פחות ופחות את השאלה “אז מה אתה בעצם?”. נראה לי שאנשים מתחילים להבין. שההתעקשות שלי ש”אפשר הכל” הניבה פרי. ומי שבכל זאת מתעקש על תשובה, מקבל אחת קצרה: “אני עובד בלהגשים את החלומות שלי”. כן, זה מה שאני. מגשים חלומות פרטי.

כשהייתי נער צעיר לא ידעתי בדיוק מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול (למרות שפעם חשבתי להיות כבאי) אבל היה לי חלום אחד ברור: “כשאהיה גדול, יהיה לי יומן ובו אכתוב את לוח הזמנים שלי. כל יום יראה לגמרי אחרת מהיום שעבר”. ככה אני חי. כל יום נראה אחרת. יש ימים עמוסים יותר ויש ימים דלילים במיוחד. אני עושה גם וגם וגם וגם וגם וגם ישן צהריים. כל יום. יש לי ספרים, יש לי חנויות, אני משחק, מרצה, מלמד ומראיין. אני בן 39 ויש לי ילדה מקסימה בת שבע וחצי שקוראים לה שירה וילדה מדהימה נוספת ששמה נגה והיא בת שנתיים וחצי.

במשך תקופה ארוכה שקלתי לפתוח אתר אינטרנט שירכז את כל העשייה שלי. לוותר על כל האתרים והבלוגים שלי שמפוזרים במרחבי האינטרנט ולרכז הכל בבית אחד. במיוחד בשביל כל אלו שמתעקשים לשאול אותי “אז מה אתה בעצם?” או סתם בשביל אלו שרוצים להכיר אותי קצת יותר טוב. אתם יותר ממוזמנים ללחוץ על לשונית הניוזלטר ולהצטרף אל מאגר החברים שלי.

אני יובל אברמוביץ’. אבל אתם יכולים גם לקרוא לי יובי.

הרצאות / סדנאות

 • ההרצאה: הרשימה

  בשנת 2011 מצא השחקן, איש התקשורת, המרצה והסופר הבינלאומי, יובל אברמוביץ’, דף ובו רשימת חלומות ויעדים ישנה שכתב בחדר העבודה שלו. הוא הביט על רשימת החלומות שלו ותהה מדוע הגשים חלק מהיעדים ללא בעיה ולעומת זאת נתקע עם חלק אחר מהחלומות, המשימות והיעדים? לאחר שליקט תשובות מבני משפחה, חברים, חברים של חברים וחבריו לפייסבוק הוא החליט לעשות ניסוי: לכתוב רשימת חלומות חדשה ולהפיץ אותה בעולם.

  כמה שבועות אחר כך הוא השיק בלוג (יומן אישי ברשת) בשם “הרשימה” שבו פרסם 10 דברים שהוא רוצה להגשים ב400 ימים.

  את מה שקרה למחרת היום הוא לא צפה

  בין-לילה כל העולם הגיבה לרשימה שלו. מישראל ועד ארצות הברית ואפילו מעירק, רואנדה ואיראן.

  רשימת החלומות של יובל החלה לזוז במהירות.

  עד מהרה אלפי אנשים החלו לרשום, בהשראת הרשימה של אברמוביץ’, את רשימת החלומות שלהם וגם להם קרו דברים.

  במופע בימתי מהוקצע, מדויק, מרתק, מעורר מחשבה ושופע הומור מביא השחקן (“השיר שלנו”, “השמינייה” ועוד), איש התקשורת, הסופר והיזם, יובל אברמוביץ’, את סיפור “הרשימה” ומספק ארגז כלים אפקטיבי שגורם לשומעים אותו לקום ולעשות עוד במהלך האירוע. בליבו של המופע מבקש אברמוביץ’ מהנוכחים לרשום רשימות, מלמד אותם “לצעוק” את החלומות שלהם ואף מעודד אותם לשתף את הנוכחים בחלומותיהם, דבר המוביל פעמים רבות לרגעי קסם יוצאי דופן.

  מופע “הרשימה” שהוגדר על ידי רבים מהנחשפים אליו כאירוע משנה חיים הינו אירוע חוויתי מלא מחשבה, תובנות וערכים, אלתור, קסם והומור. מדובר במופע דינמי המשולב בהפעלת הקהל ויוצר שיח חדש בין בני משפחה, חברים ובמקומות עבודה. למעלה מ100,000 אנשים נחשפו עד היום לתכני “הרשימה” בארץ ובעולם ואברמוביץ’ אף זכה לעמוד על במת TEDx הבינלאומית ולספר את סיפורו במסגרת פורמט מגביל של 18 דקות. הספר “הרשימה” שנולד בעקבות הבלוג וההרצאות הפך עם צאתו בארץ לרב מכר והגיע למקום ה-12 ברשימת הספרים הנמכרים בAMAZON. בימים אלו יוצא הספר “הרשימה” במדינות רבות בעולם וביניהן סין, צרפת, בלגיה, שוויץ, הולנד, ארצות הברית, אוסטרליה, אנגליה, קוריאה, איטליה ועוד.

  אורך ההרצאה הוא שעתיים (ניתן לקצר או להאריך לפי דרישת הלקוח)

  מפרט טכני: מקרן ובארקו + הגברה ומיקרופון אלחוטי

 • ההרצאה ”ההזדמנות – מפרקים את הרשימה”

  עשו. שלא תתחרטו!

  למה רובנו מחמיצים הזדמנויות? כי אנחנו פוחדים, כי אנחנו נרתעים מפני שינויים, כי אנחנו מתעצלים, ובעיקר כי אף אחד לא מלמד אותנו לזהות הזדמנויות. ואף אחד לא מזכיר לנו להרים לרגע את הראש ולהבחין בהזדמנויות הרבות המעופפות סביבנו. “ההזדמנות” ילמד אתכם לזהות הזדמנויות – גם כאלה שמתחפשות לקשיים. אבל כאשר תקלפו מהן את המפחיד, המעכב, המיותר, תגלו עד כמה אפשרי, ואף חיוני, לפרוץ את הגבולות של עצמנו (תגלו גם שרבים מהפחדים אינם שלכם בכלל, אלא של אנשים אחרים).

  הספר השלישי בסדרת ספרי “הרשימה” (העומד גם בזכות עצמו) ישכלל את יכולתכם לרשום חלומות ויעדים בעזרת טכניקה של פירוק הרשימה לרשימות פעולה, ויעניק לכם כלים למיגור אויבי הרשימה וההגשמה: הפחד, החשדנות ומנטרת ה”אין לי חלומות”.

  בעזרת פתיחות ליבו, תיעוד קשיים וסיפורים החושפים את אחורי הקלעים של פרויקט “הרשימה” ברחבי העולם, לצד סיפורים מעוררי השראה של אנשים מהארץ ומהעולם שאמרו “כן” להזדמנויות, מצליח יובל אברמוביץ’ להניע לפעולה מאות אלפי אנשים בארץ ובעולם ולסייע בהגשמת חלומותיהם.

  הספר “הרשימה” נמצא כיום בבתים ועל מדפי חנויות הספרים במגוון שפות, במדינות רבות ברחבי העולם, וביניהן ארצות הברית, קנדה, איטליה, צרפת, בלגיה, שווייץ, הולנד, קוריאה הדרומית, סין ועוד.

  אברמוביץ’ טוען (ומדגים) שהוא כמעט לעולם לא מפספס הזדמנות. שהחיים של כולנו מלאים באפשרויות עסקיות, אישיות, מקצועיות, רומנטיות ואחרות, ושצריך רק לדעת לזהות אותן, ללכוד אותן או ליצור אותן בעצמנו.

  ההזדמנות הוא הספר שיגרום לכם לייצר לעצמכם הזדמנות בכל יום.

 • ההרצאה - “הרצאת הלייק האמיתי”

  הרצאת מימון המון

  מועדים נוספים ימסרו בעתיד

  מי צריך את הבנק כשאפשר לגייס מהקהל?

  עד לפני כמה שנים הייתי עוד אחד מאותם אנשים שיש להם שפע רעיונות ופטנטים בראש אבל אין לו מושג איך מוציאים את זה אל הפועל.

  הייתי זקוק לכסף. הרבה מאוד כסף.

  הבנקים היססו לתת לי הלוואות ענק משום שהייתי חסר ניסיון בעסקים ולא היה לי מושג איפה מוצאים את כל המשקיעים והאנג’לים שכולם מדברים עליהם.

  החיים שלי השתנו ביום שגיליתי את פלטפורמות המימון המון ואת האפשרות לפנות ישירות אל הקהל ולהציע להם למכירה את הרעיונות שלי.

  בזכות פרויקט המימון המון הראשון גייסתי למעלה מ-250,000 שקלים תוך חודשיים והוצאתי לאור את הספר “הרשימה” ששינה את חיי האישיים והמקצועיים.

  הספר הפך לרב מכר בינלאומי והתפרסם עד כה בסין, צרפת, בלגיה, שוויץ, הולנד, ארצות הברית ועוד ומאז אני מסתובב, בארץ ובעולם, ומעביר הרצאות על הגשמת חלומות.

  בהמשך קיימתי עוד שני גיוסים מוצלחים לספרים “הרעיון” ו”הרשימה לילדים” ובסך הכל גייסתי למעלה מ650,000 שקלים בפרק זמן של שנה וקצת.

  לולא פלטפורמת מימון ההמונים אני לא בטוח שהייתי מצליח להביא אל אוויר העולם את פרויקט “הרשימה”.

  רגע, אתקן את עצמי.

  ללא פלטפורמת מימון ההמונים פרויקט “הרשימה” היה מגיע אל העולם באיחור של כמה שנים מכיוון שהייתי משקיע את האנרגיות שלי בגיוס כספים ולא ביצירה.

  בשנים האחרונות “מימון המון” הפך להיות מושג שכיח. אמנים מפורסמים לצד רעיונאים אנונימיים פונים אל ההמון ומבקשים את שיתוף הפעולה.

  מימון המון היא פעולה אפשרית אך כזו הדורשת תכנון מהלכים מוקדם ומדויק.

  V רוצים להוציא את הספר או הדיסק שלכם אל העולם ואין לכם אשראי?

  V יש לכם רעיון לאפליקציה ואתם זקוקים למימון?

  V רוצים לגייס כסף לפרויקט למען הקהילה?

  V לייצר פטנט שישנה את חייהם של האנשים (ואת חשבון הבנק שלכם?)

  אני מזמין אתכם להרצאה על מימון המון ובה תקבלו ממני את כל הטיפים והכלים שסייעו לי לעבור בהצלחה שלושה גיוסים שהניבו סכום של 650,000 שקלים וכן ללוות פרויקטים רבים אחרים שהצליחו.

  - אורך ההרצאה הוא שעה וחצי

  - מפרט טכני

 • ההרצאה / סמינר ”הסטטוס - לבנות קהילה לכשרון שלך”

  הרשתות החברתיות והבלוגים הם כבר מזמן לא רק משחק חברתי בו הגולשים מעלים תמונות מחופשה בתאילנד, מקטרים על הממשלה או מתלוננים על מזג האוויר.

  הרשתות החברתיות מפייסבוק ועד אינסטגרם הם כלי עבודה של ממש.

  מספיק להסתכל על הפוליטיקאים והעיתונאים בישראל ועל דונלד טראמפ שמנהל את המעצמה הגדולה בעולם באמצעות הטוויטר.

  כשם שכל אדם במציאות חיינו חייב לדבר אנגלית, כך כל אדם גם חייב לדעת לתקשר נכון ברשתות החברתיות (פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם) ובבלוגים, לדברר את עצמו, חלומותיו ועשייתו המקצועית.

  הרשתות החברתיות והבלוגים הם כלי עבודה שהוא חובה גם אם אתם לא אנשי שיווק או בעלי חברות ענק.

  לאחר שהצלחתי בשבע שנים האחרונות למנף את בלוג “הרשימה”, עם עלויות פרסום אפסיות וכמאה אלף עוקבים, ולהפוך אותו לכלי עבודה שהניב לי כמיליון שקלים (מפרסומות, גיוסי כספים במימון המון, מכירת ספרים, הרצאות בארץ ובעולם ומוצרים נוספים) ולבנות קריירה בינלאומית בכעשרים מדינות, אני רוצה להזמין אתכם למפגש מרוכז ואינטימי, כ-שש שעות בהן אשתף אתכם בידע שרכשתי ובDNA של הכתיבה ברשת החברתית ובבלוגים.

  מפגש חוויתי אעביר לכם את עיקריי הדברים שיוכלו לדייק אתכם בעבודת הרשת כבר באותו היום! 

  בואו ללמוד כיצד להקים לעצמכם קהילה ולהניע אותה לפעולה!

  למי מתאים סמינר “הסטטוס”?

  לבעלי עסקים קטנים המתפעלים את הפרופילים החברתיים של בית העסק, לבעלי כישרון אשר מעוניינים לפרוץ ולמפעילי עמודי פייסבוק מקצועיים אשר רוצים לשפר את הביצועים שלהם.

  מה תקבלו בסמינר הבלוגים והרשתות החברתיות “הסטטוס”?

  V יציאה אל העולם! אפשרות להפיץ את הבשורה האישית והמקצועית שלכם.

  V מה רצוי לכתוב בפייסבוק ומה לא?

  V איך מניעים אנשים לפעולה וכיצד יוצרים קהילה מגיבה ושוקקת חיים?

  V איך מתגברים על מחסום ה”אני לא כותב כי אני לא רוצה שידעו עליי דברים” או “אני מפחדת לחפור”?

  V מהו הDNA של הפוסט המבריק?

  V בניית פרסונת רשת.

  V גיבוש קונספט ייחודי ובלעדי לבלוג שיבליט אתכם.

  V אפשרות להגיע לקהלים חדשים לגלות אתכם.

  V מציאות הקול הייחודי שלכם והמסר האישי שלכם.

  V הגדלת ההכנסות מפרסום ישיר, עקיף ופיתוח מוצרים נלווים.

  V הגשמת החלום שלכם.

  אורך ההרצאה שעה וחצי

  מפרט טכני 

רשמים בולטים מההרצאה / סדנא

 • הרשימה

  ”הרשימה מציעה כלים שימושיים ונגישים שנועדו לסייע לכל אחד ואחת במימוש חלומותיהם.  הרשימה מעודדת לחשוב מחוץ לקופסא, להעז ולהאמין שהכל אפשרי.”

  ראובן ריבלין

  נשיא מדינת ישראל
 • הרשימה

  “הרשימה’ הוא לא ספר בסגנון “עשה זאת בעצמך”, אלא קריאה לפעולה. זו קריאה שמגיעה מלב גדול וללא שמץ של התנשאות.”

  אתר סלונה

  סלונה
 • מחדדים ת’מקלדת – קורס כתיבה

  לכאורה כולנו באנו לקורס כתיבה עם זאת, זה קורס משנה חיים כי כל אחד מאתנו עובר כאן תהליכים גדולים עם עצמו וזה מדהים לראות את זה על כל אחד מאתנו. אני מרגישה שקרו לי ניסים בקורס הזה: אני גייסתי את האומץ לכתוב יותר לעיתים קרובות ולהביא ערך לאנשים, אז אני כותבת יותר בפייסבוק והקהילה שלי גדלה מיום ליום ובעקבות הכתיבה גם ההצעות שאני מקבלת בעקבות הכתיבה שלי גדלות מיום ליום. כמו כן, אני מתקדמת מצוין בכתיבת הספר שלי בדרך הנכונה ביותר עבורי, קורס הכתיבה חיזק לי את האוטוריטה שלי, את הערכה העצמית שלי ואת הביטחון העצמי שלי. הכי חשוב בקורס הכתיבה הזה הכרתי אנשים שלא בא לי להיפרד מהם בחיים. אלוהים בבקשה תעשה שהקורס הזה לא ייגמר לעולם! למה לא עשיתי את הקורס הזה כשהייתי בת 4 :)

  נויה אור - יהב

 • סמינר “הסטטוס” – לבנות קהילה לכישרון שלך

  לפני שהגעתי לסדנא הייתי בטוחה שאני כותבת מצויין, אחרי הסדנא התחלתי לכתוב מדוייק!! הסדנא היא כמו מחדד מושלם שמאפשר לך עם הידע שרכשת לכתוב את אשר אתה אוהב ולאהוב את אשר אתה כותב!!

  שרונית סטקלוב