Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.
שרון בלוך

תמיד הרגשתי הכול. כילדה גרמו לי להבין שהרגשות שלי הם יותר מידיי. יותר מידיי מכבידים, יותר מידיי מעייפים. אז במשך שנים לימדתי עצמי לצמצם רגשות עד שהגעתי לדיכאון עמוק וניתוק. כדי בכל זאת להרגיש משהו השתמשתי בסמים קשים והשילוב היה קטלני - במשך שנה לא תפקדתי ולא יצאתי מהבית. בגיל 25, מתוך נקודת השפל של חיי, יצאתי לחפש את חדוות החיים - השמחה. הבחירה בשמחה הייתה מבחינתי הבחירה בחיים.  הבנתי שחיים ללא רגש, על "טייס אוטומטי" מבלי לחוות את עוצמת החיים שבתוכי הם לא החיים שאני רוצה לחיות.הביטוי "שמחה כדרך חיים" מצא אותי כשחיפשתי משפט המגדיר את תפיסת עולמי. 

בדרך שעשיתי מאותה נקודת שפל, הבנתי שהדרך לשמחה עוברת דרך קשיים ואתגרים, כדי להרגיש רגשות חיוביים, אני חייבת להרגיש בכלל, ההתמודדות עם אותם קשיים ואתגרים, היא הכוח המניע - כוח השמחה. וזה עבד.  השמחה הצליחה תמיד להחזיר אותי למסלול. לשמור עלי במצבים שים, אפשרה לי להרגיש כאב מבלי שישתלט עלי, להרגיש כעס או פחד אך לא לתת להם לנהל אותי. שמחה כדרך חיים היא המסגרת השומרת עלי. 

​אורין ילדת השמחה הפרטית שלי. אורין ילדתי היא ילדה מפיצת שמחה בקרבתה. מאז שהייתה ילדה, לפני כל יציאה מהבית דאגתי להזכיר לה שהיא ורק היא אחראית על השמחה שלה, על הטוב שלה, על מצב הרוח שלה. שלא תעביר את האחריות על השמחה שלה לאף אחד אחר, אני יכולה להגיד בשמחה (וגאווה) שאורין היא ההוכחה הפרטית שלי שהשיטה עובדת.

רם ואני.

בשנת 2011 הגיע רם אל משפחתנו הקטנה תינוק יפה תואר בן תשעה חודשים. ילד תאב חיים שהביא עימו נוכחות של אהבה חזקה. במשך שנה וחצי שימשנו אורין ואני כמשפחת אומנה עד שסבתו נינג'וק באה לחפש אחריו ורם עזב לאוסטרליה. הסיפור הפרטי שלי נחשף במסגרת התכנית "עובדה". החשיפה הייתה עוצמתית ומטלטלת, היא גרמה לי לראות את עצמי מזווית חדשה, לראות איך העולם רואה אותו ולשאול את עצמי שאלות שלא שאלתי. כניסתו של רם לחיי הייתה עבורי הקריאה לצאת מכותלי גני הילדים שניהלתי באותה תקופה כדי למלא את התפקיד שלי ולעזור ליותר ילדים, בני נוער והורים. המפגש עם רם והפרידה ממנו היו הקפיצה הקוואנטית שלי - חזרתי להקשיב לאינטואיציה שלי, הכרתי בכנפיים שלי ופרשתי אותן. בשנים שחלפו מאז הפרידה מרם והחשיפה בתקשורת דייקתי את התובנות, גיבשתי את הדרך ואני מפיצה שמחה במגוון ערוצים: הרצאות, ייעוץ ויזמות, ליווי אישי וספרי השמחה של רקסי

הרצאות / סדנאות

 • ההרצאה: "שיעורים מהחיים"

  שרון בלוך בהרצאה כובשת המגוללת את סיפורה כאם יחידנית, אמא של אורין,
  אשר מגשימה את חלומה הגדול ומאמצת אל ליבה ואל ביתה את רם, תינוק
  סודני יפה תואר, כמשפחת אומנה.החלום הופך לסיוט. סבתו של רם ,נינג'וק,
  המתגוררת באוסטרליה, ארצה מתגוררת עם שרון, אורין ורם במשך 4 חודשים
  במהלכם היא. דורשת ומקבלת חזקה על נכדה.

  שרון  שבורה וכואבת, נאלצת להיפרד מרם ולמסור אותו לסבתו.סיפורה האישי
  נחשף במסגרת התוכנית "עובדה" בערוץ 2 ובנוסף להתמודדות עם פרידה כואבת
  מבנה, היא מוצאת את עצמה מתמודדת עם פרסום, אובדן, עצב ושמחה אשר
  מתערבלים ויוצרים בלבול רב.

  שרון מחליטה לעצור את חייה ולהתחיל מחדש - היא סוגרת את רשת הגנים
  שבבעלותה, אוספת  את השברים ויוצאת לדרך חדשה. בהרצאתה חושפת
  שרון את נימי נשמתה ומספרת על החיים בין ייאוש לתקווה, על האהבה
  כעוצמה, על בחירת הסיפור הפנימי ובעיקר על שמחה כהוויה וכדרך לחיים.  
  אורך ההרצאה: כשעה זוהי הרצאה על אימהות, אנושיות, חמלה ורוחב לב. 
  הרצאה שתעורר בכם השראה למצוא את הכוחות הפנימיים שלכם להתמודדות
  מיטבית עם האתגרים בחייכם. 

  מתוך הכתבה בעובדה 2013
   

  מתוך ההרצאה:

  אורך ההרצאה: שעה, ההרצאה מלווה במצגת רלוונטית

  צרכים טכניים:  מקרן+ בארקו והגברה, מדונה או מיקרופון אלחוטי

רשמים בולטים מההרצאה / סדנא