Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.
פסקל ברקוביץ

מקור-השראה וּסמל לִמְצוינות, נשואה + שתיים. מדליקת משואה בטקס המרכזי של יום העצמאות ה -66 של מדינת ישראל. ב-13 בדצמבר 1984, בדרכה לבית הספר החליקה על רציף רכבת, נפלה מתחת לגלגלי רכבת נוסעת וכתוצאה מכך נקטעו שתי רגליה. במשך שבועיים נאבקו הרופאים על חייה כשברקוביץ' שהתה באשפוז מעל חצי שנה.

משם צמחה, הגשימה את חלומה ועלתה ארצה להתגייס לצה"ל,  ביולי 1985 עזבה את צרפת ועלתה לישראל. משדה התעופה הוסעה לבסיס צה"ל בג'וליס, לחדר שהיה חדרה במהלך שירותה הצבאי. ברקוביץ' הייתה למתנדבת הראשונה בצה"ל בכיסא גלגלים. בזמן שרותה הצבאי (1985-1987), החלה  להרצות בפני חיילים וקהילות יהודיות בעולם (עולים חדשים) על סיפור חייה. בנוסף, החלה פסקל ללמוד לשחות אצל מאמנת השחייה מרגלית זוננפלד.

משנת 1989 התאמנה בשחייה במסגרת נבחרת ישראל, במטרה להתחרות באולימפיאדת הנכים בברצלונה 1992, אולם בשנת 1991 עזבה את הנבחרת מסיבות כלכליות בתאום עם המאמנת שלה ופיתחה קריירה תקשורתית מצליחה. בשנת 2007 התבקשה ברקוביץ על ידי ד"ר רוני בולוטין, יו"ר הוועד הפאראלימפי, להצטרף לנבחרת החתירה האקדמית הפאראלימפית של ישראל, כעשרה חודשים בלבד לפני מועד האחרון להסגת הקריטריון האולימפי להשתתפות במשחקים. ברקוביץ' נעתרה לבקשתו ובשנת2008 יצגה את ישראל במשחקים הפאראלימפיים בבייג'ינג, שם דורגה במקום ה-8. לאחר אולימפיאדת בייג'ינג עברה פסקל לענף אופני-יד. בשנת 2009 לאחר לידת בתה השנייה, חזרה פסקל למסלול אימונים אינטנסיבי על מנת לייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון 2012 בענף אופני היד. בשנת 2012, יצגה את ישראל במשחקים הפאראלימפיים של לונדון בענף אופני היד, וכן באליפות העולם בטיפוס שם הגיעה למקום הרביעי. בימים אלה מתאמנת ברקוביץ בקאיאק  אולימפי לקראת אולימפיאדת ריו 2016

פסקל כתבה שני ספרים שהפכו לרב מכר,

- חיוך הדולפין – יצא לאור בהוצאת רובר לפון בצרפתית (1999). נמכר ביותר מ-700,000 עותקים ותורגם ל-15 שפות. בישראל יצא הספר בעברית בהוצאת מטר. - מסר החיות – יצא לאור בהוצאת רובר לפון בצרפתית (2001). תורגם ל6 שפות.

כיום היא מרצה מבוקשת לחברות, ארגונים , מוסדות חינוך ועוד הרצאותיה עוסקות בפריצת גבולות והגשמה עצמית. בכל הרצאה  היא מעבירה מחדש בסגנונה המיוחד, את הקהל בין צחוק לדמעות ומעניקה כלים פרקטיים ליצירת שינוי. עם ניסיון של עשרים שנה בהרצאות, פסקל מגיעה לחברות ולארגונים הבולטים ביותר בעולם וסוחפת את קהל שומעיה. פסקל הפכה עם השנים למודל של דבקות במטרה והתמודדות עם מצבי קיצון ולחץ. יותר מחצי מיליון איש כבר זכו לשמוע אותה בכל העולם ולרבים מהם הרצאתה מהווה נקודת מפנה שהשפיעה על  מהלך חייהם.  

הרצאות / סדנאות

 • ההרצאה: "כנגד כל הסיכויים"

  בהרצאתה המרגשת ''כנגד כל הסיכויים'' מביאה פסקל ברקוביץ את סיפור התמודדותה הלא יאמן מאז הרגע בו איבדה את שתי רגליה בתאונת רכבת קשה. בכל הרצאה מחדש היא סוחפת את  קהל שומעיה ומהווה מופת של דבקות במטרה, אומץ, חתירה למצוינות ואופטימיות בלתי נלאית.  פסקל היא ספורטאית אולימפית, השתתפה ב 3 אולימפיאדות, בשלושה ענפי ספורט,2008 - חתירה אקדמית, 2012 - אופני יד, בריו 2016 - קיאק.

  פסקל,  אם לשתי בנות, מרצה וסופרת הכובשת בכל פעם מחדש את הקהל שלה ומעבירה אותו בין צחוק לדמעות, מעצימה ומדגימה שאין דבר העומד בפני הרצון.  סיפור חייה מעורר הערצה והשתאות, ומדגים הלכה למעשה כיצד ניתן להתמודד עם מגבלות ומצבי קיצון ולחץ, תוך לקיחת אחריות, התמודדות עם שינויים, הגשמה עצמית ומצוינות.

  משך ההרצאה: שעה
  דרישות טכניות:  מדונה או מיקרופון נייד
                           מקרן ובארקו + הגברה
                           סטנד עבור המחשב הנייד
                           כסא בר או כסא גבוה

רשמים בולטים מההרצאה / סדנא

 • כנגד כל הסיכויים

  "פסקל ריתקת אותי לכיסא, את מדהימה בעוצמות שאת מעבירה. ההרצאה שלך תישאר איתי לתמיד!!!! הלוואי ואצליח לראות את החצי המלא של הכוס ואפילו אם יש שם רק טיפות. אלופה"

  טלי צדוק מונסון

  מגדל
 • כנגד כל הסיכויים

  ''במשך כשעה וחצי בכיתי וצחקתי לסירוגין. עברו כבר כמה וכמה ימים ולילות מאז המפגש עם האישה המרשימה הזו והיא עדיין הולכת איתי כמעט בכל דקה ודקה של היום.... מה שהרשים אותי יותר מכל היתה העובדה, שעל אף שהחיים (מיום בו נולדה, אגב) לא חילקו לפסקל קלפים מוצלחים בלשון המעטה, זה מעולם לא עצר אותה. לא היה חלום שנשאר בגדר חלום בלי שהגשימה אותו ולא היה דבר שרצתה לעשות ולא עשתה בסופו של דבר''

  ענת הראל

  ענת הראל, מאמנת כושר, מנחת תוכניות ספורט בטלוויזיה ורדיו
 • כנגד כל הסיכויים

  ''הענקת לסטודנטים טיפים חשובים ביותר-  מתבונתך, מניסיונך ומליבך. לאורך ההרצאה הפגנת אמונה, נחישות, כח רצון ואהבה גדולה לדרך שבחרת- דבר שעורר השראה רבה . אין  לנו ספק שתרומת הרצאתך היא רבה עבור הסטודנטים שרק מתחילים את דרכם בחינוך המיוחד ועל כך יעידו המשובים שלהם''.

  ד"ר ניבה אורן

  ראש המחלקה לחינוך מיוחד, סמינר הקיבוצים.